Конференција „Промовирање на конструктивен капитал во Македонија“

Во организација на Институтот за демократија „Социетас Цивилис“ – Скопје (ИДСЦС) во соработка со Центарот за меѓународно приватно претпријатие (ЦИПЕ), денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извештајот на Европската комисија за напредокот на земјава, според „Finance Think“, дава реална слика за македонската економија во постпандемискиот период и ...
| | веќе видена | слични

Институтот за економски истражувања Фајнанс тинк го објави својот коментар на на економскиот дел од Извештајот на Европската Комисија за напредокот на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата претходно и веднаш по неа војната во Украина имаа силен одраз на економската криза со што се продлабочија состојбите со корупцијата. Веќе не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борбата против корупцијата во Република Северна Македонија треба да се води на сите нивоа за да биде успешна. Од справување со ситната, секојдневна која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интегритетот во јавниот сектор е предуслов за спроведувањето на Конвенцијата на Обединетите нации против корупција, ова беше заклучокот од воведните зборови на ...
| | веќе видена | слични

Тркалезна маса на тема „Стандарди на интегритетот во јавниот сектор според Конвенцијата на Обединетите нации против корупција“, ќе се одржи денеска во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија ја очекуваат бројни прилагодувања во претстојниот период за создавање на клима на конкурентност и одржливост на животната средина. Во ...
| | веќе видена | слични

Јарек Бус, економски директор во Амбасадата на САД во Македонија очекува да заврши полтронството на македонските политички партии и почеток на нулта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 479 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 376 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 358 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конференција „Промовирање на конструктивен капитал во Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: