Медиум близок до Путин објави изјави на мобилизирани Руси: Живееме како животни, немаме ништо

Медиум близок до Путин објави изјави на мобилизирани Руси: Живееме како животни, немаме ништо Александра Спасеска 06.10.2022 / 08:17 Свет Руски Правда, познат ...
| | веќе видена | слични

Руска новинарка која ја поддржува војната на Путин во Украина е огорчена од извештаите дека телата на неодамна мобилизираните војници биле вратени во руските ...
| | веќе видена | слични

На руските канали Телеграм се појави видео на кое, се гледа група мобилизирани руски војници во Украина. Војниците на видеото велат дека неодамна биле ...
| | веќе видена | слични

Група регрути на руската војска, кои неодамна биле мобилизирани, јавно негодуваа и ги повикаа властите да им платат на оние кои се мобилизирани, како што им ...
| | веќе видена | слични

Група Руси од областа Омск во југозападна Русија јавно ги повикаа властите да им платат на оние кои се мобилизирани. Скај њуз наведува дека ова е ретко видео ...
| | веќе видена | слични

Руската Правда, познат како медиум кој го поддржува Владимир Путин, пишува за хаосот кој настанал откако Русија мобилизирала неколку стотици војници и ги ...
| | веќе видена | слични

Руската Правда, позната како медиум кој го велича ликот и делото на Владимир Путин, пишува за хаосот кој настанал откако Русија мобилизирала неколку стотици ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медиум близок до Путин објави изјави на мобилизирани Руси: Живееме како животни, немаме ништо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: