Русија инсистира на тајно гласање во ГС на ОН за нацрт-резолуцијата против илегалната анексија на делови од Украина

Русија инсистира на тајно наместо јавно гласање во Генералното собрание на ОН, каде следната недела ќе се разгледува нацрт-резолуцијата против руската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународната заедница испрати порака до Русија, прогласувајќи ги таканаречените референдуми во земјата и обидот за анексија на делови од Украина за нелегални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералното собрание на Обединетите нации ноќеска со големо мнозинство го осуди рускиот „обид за нелегална анексија“ на четири делумно окупирани региони во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден веднаш по гласањето во Генералното собрание на Обединетите нации ноќеска изјави дека резолуцијата на ОН против руските ...
| | веќе видена | слични

Македонија гласаше за осуда на Русија во Генералното собрание на Обединетите нации (ОН) кое ја усвои резолуција со која се осудува нелегалната анексија на ...
| | веќе видена | слични

Три четвртини од Генералното собрание, вкупно 143 земји, гласаа за резолуцијата, која исто така ги потврдува суверенитетот, независноста, единството и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 562 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Од непрофитната бугарска организација Фондација „Македонија“ додаваат дека гробот на револуционерот в сабота ќе го чуваат и македонски и бугарски полицајци. ...
сите 408 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 258 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија инсистира на тајно гласање во ГС на ОН за нацрт-резолуцијата против илегалната анексија на делови од Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: