КИНА Е НА ПРАГОТ ДА СТАНЕ ЕДНА ОД 10-ТЕ НАЈИНОВАТИВНИ ЕКОНОМИИ ВО СВЕТОТ - зад ова стои упорноста на земјата и големите вложувања во истражување и развој

Не запира напредувањето на Кина во поглед на иновативноста на нејзината економија, па земјата е веќе многу блиску да влезе во групата на најиновативни држави ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути На Кина ѝ се потребни дополнителни инвестиции од 17 трилиони долари за зелена инфраструктура и технологија во електроенергетскиот и ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на прекуграничната е-трговија и на магацините во странство кои ги изнајмуваат кинеските компании, нивните производи во денешницата стигнуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Гувернерот на Банката на Англија, Ендрју Бејли, им порача на менаџерите на пензиските фондови да завршат со ребалансирање на нивните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КИНА Е НА ПРАГОТ ДА СТАНЕ ЕДНА ОД 10-ТЕ НАЈИНОВАТИВНИ ЕКОНОМИИ ВО СВЕТОТ - зад ова стои упорноста на земјата и големите вложувања во истражување и развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: