Охриѓани плаќаат најскап кашкавал, Тетовчани најскапо гравче - ценовното цунами се уште не попушта

Ценовното „цунами“ кое според економистите треба од есенва да покажува знаци на постепено слабеење, значително го погоди животниот стандард на Македонците. ...
| | веќе видена | слични

–Како може да се издржува семејство со 200 евра?!, вели еден граѓанин. Цените на производите на пазарите се двојно зголемени во однос на минатата година. Еден ...
| | веќе видена | слични

За 15 отсто повисоки плати ќе добиваат од овој месец вработените во основното и во средното образование. Така на пример, ако платата на наставникот досега ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза со сета сила удри врз Македонија, а се почувствува уште минатата година, но ние, како држава, не презедовме мерки за да ги намалиме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не е проблем само цената, туку и достапноста на пелетите. Ова е реалноста на пазарот кога станува збор за пелетите. Една од алтернативите за „чисто“ греење, ...
| | веќе видена | слични

Власта се фали дека просечната плата пораснала, но што може да се купи? Работите на терен де многу поинакви од “розовите” очила на надлежните. Сега, иако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 781 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 203 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 211 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓани плаќаат најскап кашкавал, Тетовчани најскапо гравче - ценовното цунами се уште не попушта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: