ДУРИ И МЕДИУМИТЕ НА ПУТИН СО ПРИЗНАНИЕ : Мобилизацијата прерасна во хаос, нема ни банкарски сметки за плати за новите војници


Руската Правда, позната како медиум кој го велича ликот и делото на Владимир Путин, пишува за хаосот кој настанал откако Русија мобилизирала неколку стотици ...
| | веќе видена | слични

 Современите системи за рано откривање на шумски пожари даваат прилика за спас на шумите како наше најголемо национално богатство истовремено и важна алатка за ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот панк-бенд „Свартламон хардкор“ остана запометен по претходните обработки на детските песни „Дедо Мразе“, „Заклео се бумбар“, но и партизанската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУРИ И МЕДИУМИТЕ НА ПУТИН СО ПРИЗНАНИЕ : Мобилизацијата прерасна во хаос, нема ни банкарски сметки за плати за новите војници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: