Лефков: Во аферата „Броило“ има очигледно тргување и корупција преку фирмата која ја основал Ковачевски со неговиот кум


„Во аферата „Броило“ станува збор за соларниот картел, кој се формира со формирањето на фирмата која ја основаат Ковачевски кој сега ни е премиер и неговиот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Почитувани, ЈО да отвори постапка, дали Ковачевски е дел од злосторничко здружение во соларниот картел тежок 26 милиони евра? ЈО не смее да ги игнорира фактите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ДКСК јавно се избламира изигрувајќи адвокат на дезертерот Ковачевски. Без јасна елаборација во јавноста тие побрзаа да го амнестираат Ковачевски за аферата ...
| | веќе видена | слични

ЈО да отвори постапка, дали Ковачевски е дел од злосторничко здружение во соларниот картел тежок 26 милиони евра, повика денеска Миле Лефков, пратеник и член ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ДКСК како самостојна и независна институција постапува во насока на откривање и спречување корупција и судир на интереси во вршењето на власта јавните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков денеска во ДКСК поднесе претставка за аферата „Броило“ во која како што тврдат од ВМРО-ДПМНЕ, премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: Во аферата „Броило“ има очигледно тргување и корупција преку фирмата која ја основал Ковачевски со неговиот кум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: