Иранските безбедносни сили распоредени на универзитетите


2 копии

Тие биле приведени за време на антивладините протести предизвикани од смртта на една млада жена во притвор за наводно погрешно носење хиџаб.Министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– По неуспехот на воената опција и американските санкции, Вашингтон и неговите сојузници прибегнаа кон политика на дестабилизација осудена на неуспех, рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси денеска ги обвини САД дека водат „политика на дестабилизација“ против Иран, каде што еден месец се одржуваат антивладини ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ирански официјален претставник потврди дека неколку средношколци уапсени за време на протестите биле испратени во кампови за превоспитување за да го „едуцираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Членките на Европската Унија денеска се согласија да воведат санкции за ирански претставници вклучени во насилното задушување на масовните протести во таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема да има револуција произлезена од протестите од изминатите три недели, тврди иранскиот министер за внатрешни работи Ахмад Вахиди. – Нашите непријатели ...
| | веќе видена | слични

Иран ги засили репресиите врз курдските области во западниот дел на земјата поради протестите предизвикани од смртта на 22-годишна жена, приведена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Од непрофитната бугарска организација Фондација „Македонија“ додаваат дека гробот на револуционерот в сабота ќе го чуваат и македонски и бугарски полицајци. ...
сите 468 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 258 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 274 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 96 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иранските безбедносни сили распоредени на универзитетите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: