Натамошната ескалација на енергетската криза ќе има негативен ефект кај 20-тина отсто од компаниите, истакна Азески


На состанокот на владиниот Економски совет во проширен состав, на која околу три часа се разговараше за енергетската криза и мерките, кои Владата би требало да ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Работниците и синдикатите да бидат мирни, никој ниту ги намалува платите на вработените, ниту нивните права, порача денеска премиерот Димитар Ковачевски, ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните да ги следат мерките и препораките за штедење на владата бидејќи така ќе заштедат и во домашниот буџет, вели во „Само интервју“, министерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„ Еуроникел “ (поранешен Фени) веќе трет месец е без производство, а на 30 септември електропечката во целост беше изгасната. Компанијата која вработува околу ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски: Никој ниту ги намалува платите на вработените, ниту нивните права Александра Спасеска 13.10.2022 / 16:10 Македонија Скопје, 13 октомври 2022 (МИА) ...
| | веќе видена | слични

Политиката за намалување на расходите за плати за 10 отсто кои ги претстави Владата како дел од антикризните мерки предизвика бура од реакции на синдикатите и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на прес-конференција во Владата истакна дека „не верува во луѓе кои што работат без плата“. -Има политичари кои што велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас потврдив дека сум човек кој што работи согласно со закони и пракса која овозможува намалување на трошоци и зголемување на буџетските приходи. Во однос на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ преку владата и парламентарното мнозинство презема мерки за заштита на животниот стандард на сите граѓани, во време на светска економска и енергетска ...
| | веќе видена | слични

Од Стопанската комора сметаат дека Владата задоцнила со мерките за стопанството и поради тоа компаниите претрпеле значителни штети. Меѓу забелешките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 297 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 211 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Натамошната ескалација на енергетската криза ќе има негативен ефект кај 20-тина отсто од компаниите, истакна Азески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: