Под мотото „Плата за живот“ во Штип ќе се одржува „Текстилијада“


2 копии

Работниците и синдикатите да бидат мирни, никој ниту ги намалува платите на вработените, ниту нивните права, порача денеска премиерот Димитар Ковачевски, ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните да ги следат мерките и препораките за штедење на владата бидејќи така ќе заштедат и во домашниот буџет, вели во „Само интервју“, министерот за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски ја потврди веродостојноста на документот во врска со владините мерки за штедење во јавниот сектор, но порача да не се прави ...
| | веќе видена | слични

Ќе штеди ли државата на грбот на административците ?! Ова прашање се отвори во јавноста по објавата на документот усвоен на Влада до кој дошле синдикатите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ Еуроникел “ (поранешен Фени) веќе трет месец е без производство, а на 30 септември електропечката во целост беше изгасната. Компанијата која вработува околу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Синдикатот на УПОЗ реагира на најавеното кратење на платите на вработените во администрацијата и вели дека „со кратење на плати од вработените, ќе се покрива ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден колективен договор на ниво на гранка или општ колективен договор, не може да биде откажан или ревидиран за одредбите кои имаат фискални импликации, е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопјани и Скопје, македонскиот политички, економски и здравствен центар, не смеат да бидат жртва на лукративност, криминогеност и тајни средби на коалицијата ...
сите 390 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 202 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 196 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Под мотото „Плата за живот“ во Штип ќе се одржува „Текстилијада“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: