Путин ги потпиша законите за анексија на украинските територии


4 копии

Русија ќе помогне да се евакуираат жителите на анектираниот украински регион Херсон, изјави рускиот вицепремиер Марат Хуснулин, откако тамошниот проруски лидер ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на јужниот украински регион Керсон, кој е назначен од Москва, побара од Русија денеска да помогне во евакуацијата на цивилите од областа, што се толкува ...
| | веќе видена | слични

BBC: Што планира Путин? Александра Спасеска 13.10.2022 / 15:35 Свет Со месеци, уште пред руската инвазија на Украина, експертите се прашуваа што планира и што ...
| | веќе видена | слични

Британското Министерство за одбрана објави нов извештај на британското разузнавање. Овој пат тие се занимаваа со ситуацијата околу Херсон, град на југ кој беше ...
| | веќе видена | слични

Она што го гледаме деновиве од Русија во Украина е класична освета на Москва. Тоа е така бидејќи мостот Керч преставуваше симболика за Путин. Мост преку кој се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 619 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во вечерашното интервју за Аргумент плус на Телевизија 24, истакна дека Гоце Делчев е великан чиј роденден треба да ...
сите 535 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за економија и меѓународни односи на Бугарија, Лубомир Ќучуков, во интервју за 24 Часа.бг со непромислените постапки на една ...
сите 461 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 421 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин ги потпиша законите за анексија на украинските територии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: