Мицкоски влегува во Владата – на средба со Ковачевски за енергетската криза


Во Владата денеска попладне ќе има средба меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Средбата е закажана за 16 часот. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кумановскиот градоначалник, Максим Димитриевски побарал од премиерот Димитар Ковачевски да се заложи, да предвиди средства за идната година за уредување на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели да не се чепкаат платите на функционерите и директорите. Kажа дека во услови кога инфлацијата е речиси 20 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Прилеп, одговарајќи на новинарско прашање за став околу најавата на Владата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија се издигна над ситуацијата и можеби за прв пат во Македонија покажа државнички карактер некоја политичка партија и од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– ВМРО-ДПМНЕ очекува поддршка од Владата за нивниот предложен закон за формирање здруженија и фондации. – Очекуваме поддршка, бидејќи три месеци ја лажат ...
| | веќе видена | слични

Најавата за намалување на платите на директорите кои се над просекот, како мерка за штедење од страна на премиерот Димитар Ковачевски, според претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Прилеп, одговарајќи на новинарско прашање се осврна на предлог измените на ...
| | веќе видена | слични

Марјан Ристески претседател на конфедерацијата на синдикални организации за Канал 5 вели дека во време на криза, воопшто не треба да се рамислува за кратење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски влегува во Владата – на средба со Ковачевски за енергетската криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: