Левица: Ковачевски и Мицкоски го штитат интересот на ЕВН


4 копии

СДСМ преку владата и парламентарното мнозинство презема мерки за заштита на животниот стандард на сите граѓани, во време на светска економска и енергетска ...
| | веќе видена | слични

Во Мерките и препораките за намалување на расходите што ги усвои Владаат, една од мерките се однесува на намалување на наставен кадар затоа што тој треба да се ...
| | веќе видена | слични

Една од владините мерки и препораки е консолидација на расходите за стоки и услуги и ниивно намалување за 20 отсто во однос на фискалната рамка за 2023 година. ...
| | веќе видена | слични

Драматични мерки за јавниот сектор донела Владата на својата 88 седница, а Синдикатот на УПОЗ дошол до заклучоците од таа седница. Фактор дојде до овој ...
| | веќе видена | слични

На 30 септември му се исплатени 5,5 милиони евра на ЈП „Национални шуми“ како државна помош за справување со кризата, што претставува финансиски рекорд што ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на енергетската и ценовната криза, Владата имаше најсилен фискален одговор во регионот, дури за неколку пати посилен во однос на останатите земји ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 657 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Фондација Македонија преку објава на својот официјален Фејсбук-профил ги повика сите Бугари во Скопје да присуствуваат на одбележувањето на годишнината од ...
сите 470 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 258 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Ковачевски и Мицкоски го штитат интересот на ЕВН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: