До Владата ќе биде доставена првично скенираната документацијата за филмски студија во Скопје

Министерството за транспорт и врски првично ги разгледало документите за проектот за изградба на филмски студија во Општина Карпош и во текот на денов или утре ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Постапката за избор на надзор и консултант за Коридорите 10 и 8 е во тек, а по нејзино затворање, Јавното претпријатие за државни патишта ќе ја информира ...
| | веќе видена | слични

Во нашата програма имаме обезбедено и средства и проект за да се распише постапка и да се влезе во реализација на уште една социјална станбена зграда во ...
| | веќе видена | слични

Заврши реконструкцијата на обиколницата, односно на булеварот „Гоце Делчев” во Штип од новиот кружен тек до бензиснката станица на Лукоил. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку проектот за локални патишта обезбедивме дополнителни 30 милиони денари за реконструкција на три улици во општина Штип и дополнително изградба на уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на наредните 10 дена ќе биде објавен повикот за новата социјална станбена зграда за Општина Виница, која е изградена и финално завршена со технички ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска информираше дека е неопходна соработка со градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ од источниот регион на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 427 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 376 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 358 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До Владата ќе биде доставена првично скенираната документацијата за филмски студија во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: