Тренчевска: Граѓаните да бидат спокојни пари ќе има и за исплата на пензии и за плати


Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели граѓаните да бидат спокојни, бидејќи, како што нагласува пари ќе има и за исплата на пензии и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска заедно со директорот на Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија, Беким Мурати, ...
| | веќе видена | слични

„ Секоја година  како  Министерството за труд во соработка со Агенцијата за вработување и останатите вклучени релевантни актери, подготвува  Оперативниот план ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска и директорот на Агенцијата за вработување, Беким Мурати, денеска во Кичево ќе доделуваат договори ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Унапредување на воспитно-образовниот процес и создавање услови за квалитетен ран детски развој во градинките е една од целите на социјалната реформа што ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска беше дел од панел дискусијата на 6та по ред Текстилијада со наслов „Плата за живот – СЕГА ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време е да се разговара за утврдување минимална пензија на ист начин како што имаме утврдена минимална плата, смета министерката за труд и социјална политика, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска го посети девниот Центар за аутизам во Штип и малиот групен дом. Посетата е по повод Светската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 506 | | | веќе видена

„Отсуството на државна стратегија нѐ доведе до точка на студена војна со Бугарија. Згора на тоа Македонија има блокирани европски интеграции и e поставена во ...
сите 436 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 487 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска: Граѓаните да бидат спокојни пари ќе има и за исплата на пензии и за плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: