Милошоски: Бесмислено е власта да бара поддршка за закони кои не се стасани во Собранието


Прво би сакал една кратка реплика на колегите од владејачкото мнозинство, навистина е несериозно да се одржи вонредна прес конференција на премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
11 копии

СДСМ обвинува дека во време на глобална економска и енергетска криза, ВМРО-ДПМНЕ се однесува несериозно и неодговорно. -Од една страна од Белата плата тврдат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата несериозно пристапува кон кризата. Тоа се гледа од пакетот на мерки кои ги предлага, кои се обичен маркетиншки трик и не нудат реално и одржливо ...
| | веќе видена | слични

Пакетот антикризни мерки се обичен маркетиншки трик, кој не нуди решение за клучните проблеми, ниту излез од енергетската криза, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Во ...
| | веќе видена | слични

Владата доцни со новиот сет антикризни мерки – бизнис заедницата алармира дека никаде ја нема помошта од која зависи опстанокот на илјадници компании. Првиот ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека мерките кои ги нуди владата се гол маркетиншки трик. Сметаат дека тие ниту се навремени, ниту се таргетирани, ниту се решение за ...
| | веќе видена | слични

Лагите и клеветите на смета на премиерот се демантирани од антикорупциската комисија, рече денеска пратеникот од СДСМ Мартин Костовски и ја повика ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) реагира по последните изјави на премиерот Димитар Ковачевски за кратење на платите и на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Секој ден од Белиот дворец се пласираа најдолни лаги. Тие лаги се демантирани и од Државната комисија за спречување на корупцијата која соопшти дека нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 417 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Бесмислено е власта да бара поддршка за закони кои не се стасани во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: