Глобалната препознатливост на вината од овој регион зависи од производство на квалитетно грозје по светски стандарди и заедничкиот настап


Во организација на Здружението „Вина од Македонија“ и партнерите од „Балканската винска мрежа ” , по четврти пат, македонските и регионалните производители на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лозарите и винарниците почнуваат да испишуваат уште една винска приказна од Македонија. Бербата на грозје привршува, а винарниците веќе прават грозје од ...
| | веќе видена | слични

По трагата на веста за фалсификувани македонски вина во Хрватска Хрватските инспектори објаснуваат дека во рамките на целокупната акција одбрале 14 вина што ...
| | веќе видена | слични

Завршува уште една сезона на берба на грозје. Лозарите, како и секогаш се жалат за цената на грозјето, винарниците пак упатуваат критики за дел од ...
| | веќе видена | слични

Жално е што некои македонски медиуми објавија лажна информација дека имало лажни македонски вина. Тоа штети на македонската винска индустрија. Кај нас ...
| | веќе видена | слични

Земјоделската инспекција на Државниот инспекторат на Р. Хрватска, согласно годишната програма за работа за оваа година, извршила инспекциски надзор на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 468 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Глобалната препознатливост на вината од овој регион зависи од производство на квалитетно грозје по светски стандарди и заедничкиот настап

Од:
До кого (е-маил):
Порака: