Клучниот човек за македонската интеграција во ЕУ влегува во бизнисот со вино

2 копии

Драган Тилев, државниот советник на Секретаријатот за европски прашања, е нов член на Управниот одбор на „Винарска визба Тиквеш“. Најголемата винарија во ...
| | веќе видена | слични

Македонската Влада води „црна листа“ со имињата на борци кои биле да војуваат во Сирија, за терористичката организација „Исламска држава“ (ИС/ИСИС), а се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата за првпат објави список на 15 македонски државјани кои учествувале во паравоени формации во Сирија и „Исламска држава“ (ИСИС). Ним им се воведени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Она што го знаеше цела јавност само се потврди. Лица од Македонија се бореле за ИСИС во Ирак и Сирија.Власта води и листа, па објави во Службен весник имиња на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ГИ ПРЕДАДЕ КОНТАКТИТЕ НА БЕКТЕШИ ВМРО-ДПМНЕ денеска брифираше дека на министерот за економија Крешник Бектеши му се предадени контактите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата води „црна листа“ со имињата на борци од Македонија кои биле да војуваат во Сирија, за терористичката организација „Исламска држава“ (ИС/ИСИС), а во ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада за прв пат објави листа на 15 македонски државјани кои учествувале во паравоени формации во Сирија и „Исламска држава“ (ИСИС). Имињата се ...
| | веќе видена | слични

Имињата на 15 лица кои се борелеза „Исламска држава“ во војната во Сирија за првпат се појавија на списокот објавен од македонската влада во Службен весник и ...
| | веќе видена | слични

Oбјавена е „црна листа“ на борци од Македонија кои војувале во Сирија. Владата ја објави листата на 15 мажи на возраст од околу 30 години кои ја напуштиле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 141 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клучниот човек за македонската интеграција во ЕУ влегува во бизнисот со вино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: