Ако продолжат да растат цените, ќе нема ни купувачи ни производители

Секојдневно по некое ново изненадување во однос на цените демне низ продавниците. Трговците велат дека најново поскапување е на водата „Роса“, која вчера им ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инфлацијата во Албанија во септември достигна 8,1 отсто што според Институтот за статистика (ИНСТАТ), што е највисокото ниво забележано во повеќе од две ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Годишната инфлација во Грција за месец септември се искачи на 12 отсто, а за една година, цената на природниот гас се зголемила за 332 проценти, според ...
| | веќе видена | слични

Власта се фали дека просечната плата пораснала, но што може да се купи? Работите на терен де многу поинакви од “розовите” очила на надлежните. Сега, иако ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во август 2022 година, увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи се пониски за 6.9 % на ...
| | веќе видена | слични

Владата го стокми антикризниот пакет тежок 350 милиони евра. Со него треба да се ублажат последиците од енергетската криза и од огромниот инфлаторен притисок ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси не постои сектор, бизнис, дејност, услуги, каде не се зголемија крајните цени за граѓаните, анализира Порталб . Во септември годинава, во однос на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи на месечно ниво во август се пониски за 0.1 %, а на годишно ниво се повисоки за 15.9 %, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Индексите на увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи се наменети за преиспитување или мониторирање на трошоците направени од градежните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако продолжат да растат цените, ќе нема ни купувачи ни производители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: