Новиот Закон за работни односи ќе содржи и нови форми на договори за вработување и поголема заштита од злоупотреба

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска во гостувањето на ТВ 24 зборуваше и за новиот Закон за работни односи, за тоа кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Синдикат на културата на Република Макеоднија (СКРМ) регира на мерките и препораките за намалување на расходите донесени на седница на Владата. Синдикатот ја ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на културата на Македонија (СКРМ) е зачуден од предлог-мерките од страна на Владата во однос на Колективниот договор во културата, кој веќе трета ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Владините мерки и препораки за намалување на расходите на буџетските корисници не се насочени кон УПОЗ, ниту се однесуваат кон некого лично. Во нив се дадени ...
| | веќе видена | слични

 Во нив се дадени совети што треба да направат институциите од централната и локалната власт, јавните претпријатија и акционерските друштва, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Во услови на енергетска ,економска криза, висока инфлација, секојдневно зголемување на прехрамбените и другите продукти,Владата да донесе мерка за намалување ...
| | веќе видена | слични

Н амалување на прекувремената работа за преку 20 отсто во МВР, во АНБ, како и во Агенцијата за разузнување, работа од дома на вработените со ротации, па ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 501 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 539 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 186 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 172 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот Закон за работни односи ќе содржи и нови форми на договори за вработување и поголема заштита од злоупотреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: