За филмско студио КАРПОШ И ДРЖАВАТА ЌЕ ДАДАТ БЕСПЛАТНО ЗЕМЈИШТЕ

7 копии

Постапката за избор на надзор и консултант за Коридорите 10 и 8 е во тек, а по нејзино затворање, Јавното претпријатие за државни патишта ќе ја информира ...
| | веќе видена | слични

Во нашата програма имаме обезбедено и средства и проект за да се распише постапка и да се влезе во реализација на уште една социјална станбена зграда во ...
| | веќе видена | слични

Заврши реконструкцијата на обиколницата, односно на булеварот „Гоце Делчев” во Штип од новиот кружен тек до бензиснката станица на Лукоил. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку проектот за локални патишта обезбедивме дополнителни 30 милиони денари за реконструкција на три улици во општина Штип и дополнително изградба на уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на наредните 10 дена ќе биде објавен повикот за новата социјална станбена зграда за Општина Виница, која е изградена и финално завршена со технички ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска информираше дека е неопходна соработка со градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ од источниот регион на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За филмско студио КАРПОШ И ДРЖАВАТА ЌЕ ДАДАТ БЕСПЛАТНО ЗЕМЈИШТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: