Путин ги потпиша законите со кои четирите украински региони се приклучуваат на Русија


Путин ги назначи и нивните привремени водачи, пренесува ТАСС.Вршителите на должност во овие региони управуваат со териториите додека не се изберат шефовите на ...
| | веќе видена | слични

Под притисок од брзите успеси на украинската армија, руските сили во Херсон, регион во јужна Украина, се подготвуваат да евакуираат десетици илјади цивили, ...
| | веќе видена | слични

Како изгледа картата на Русија по приклучувањето на украинските региони Филип Здравески 07.10.2022 / 19:07 Свет Како резултат на серијата референдуми, Руската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државите од Европската Унија денеска се согласија да воведат горна граница на цената на руската нафта и нов пакет санкции, откако Москва незаконски анектираше ...
| | веќе видена | слични

Кремљ ветува дека повторно ќе ги окупира областите на Украина кои неодамна беа ослободени во брзата контраофанзива на Киев, тврдејќи дека тие „засекогаш ќе и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 623 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во вечерашното интервју за Аргумент плус на Телевизија 24, истакна дека Гоце Делчев е великан чиј роденден треба да ...
сите 499 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 64 | | | веќе видена

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од ...
сите 212 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 254 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 151 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин ги потпиша законите со кои четирите украински региони се приклучуваат на Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: