Ако каматите многу пораснат, граѓаните тешко ќе ги плаќаат кредитите

Најголем дел од постојните кредити се со променливи каматни стапки, па ако многу ја покачиме каматата, граѓаните нема да може да ги плаќаат, што ќе ги зголеми ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Инфлацијата на цените на големо во САД достигна 8,5 отсто во септември на годишна основа, што претставува намалување трет месец по ред, иако, како што ...
| | веќе видена | слични

Западот воведе серија санкции кон Русија поради нападot врз Украина. Неможноста да се пристапи до странска технологија и експертиза го преполови потенцијалот ...
| | веќе видена | слични

За краток временски период во јавноста беше обзнането дека државата се задолжува преку два различни инструменти и притоа ќе добие скоро 800 милиони евра, или ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 346 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 268 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 296 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако каматите многу пораснат, граѓаните тешко ќе ги плаќаат кредитите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: