За фотоволтаици на земја да се внимава на имотно-правните односи и на урбанизацијата, порача Бочварски

Откако во Собранието ќе бидат изгласани измените на Законот за градење граѓаните веднаш ќе можат со новата и брза постапка да поставуваат фотоволтаци на своите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Постапката за избор на надзор и консултант за Коридорите 10 и 8 е во тек, а по нејзино затворање, Јавното претпријатие за државни патишта ќе ја информира ...
| | веќе видена | слични

Во нашата програма имаме обезбедено и средства и проект за да се распише постапка и да се влезе во реализација на уште една социјална станбена зграда во ...
| | веќе видена | слични

Заврши реконструкцијата на обиколницата, односно на булеварот „Гоце Делчев” во Штип од новиот кружен тек до бензиснката станица на Лукоил. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку проектот за локални патишта обезбедивме дополнителни 30 милиони денари за реконструкција на три улици во општина Штип и дополнително изградба на уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на наредните 10 дена ќе биде објавен повикот за новата социјална станбена зграда за Општина Виница, која е изградена и финално завршена со технички ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска информираше дека е неопходна соработка со градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ од источниот регион на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 346 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 268 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 296 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За фотоволтаици на земја да се внимава на имотно-правните односи и на урбанизацијата, порача Бочварски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: