ЌЕ ЗАКРЕПНЕ ЛИ, КОНЕЧНО: На еврото добро ќе му дојде посилен јуан

За краток временски период во јавноста беше обзнането дека државата се задолжува преку два различни инструменти и притоа ќе добие скоро 800 милиони евра, или ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Народната банка одлучи каматната стапка на благајнични записи да се зголеми за 0,5 процентни поени, и таа сега е 3,5 проценти. Со растот на основната каматна ...
| | веќе видена | слични

-На седницата на Комитетот за оперативна монетарна политика беше одлучено каматната стапка на благајничките записи да се зголеми за 0,5 п.п. до нивото од 3,5%. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каматната стапка на благајнични записи се зголеми за 0,5 процентни поени, и таа сега е 3,5 проценти, одлучи Народната банка. Оваа каматна стапка се смета за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за правда Никола Тупанчевски, невообичаено за него, објави дискутабилен статус на Фејсбук, кој многумина го протолкуваа како негово заминување од ...
сите 218 | | | веќе видена

Продуцентскиот тим на турската серија „Балканска приказна“ и локалниот партнер „Сити Стар Продукција“, која изминатите седум месеци се снима на повеќе локации ...
сите 12 | | | веќе видена

Многу ветувања и приказни даде владата за студентите во време на нивните протести против намалување на студенсткиот стандард, до мерка да се намалат ...
сите 203 | | | веќе видена

Владата им го одзема на нашите студенти и така сиромашниот оброк, кој видовме дека е сочинет од јајце и зденка, додека младите врсници од Берлин, Лондон, Париз ...
сите 237 | | | веќе видена

Ќе се заострат правилата за проверка кој телефонски разговара со претседателот на државата, затоа што минатата недела, руски комичари го измамија Анджеј Дуда ...
сите 137 | | | веќе видена

„Работиме напорно да ја погодиме Русија онаму каде што боли, со цел дополнително да го ослаби нејзиниот капацитет да води војна против Украина. Затоа денеска ...
сите 301 | | | веќе видена

Никогаш не сум се согласувал со ставовите и позициите на Ванчо Михајлов во однос на многу сутествени теми, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. ...
сите 63 | | | веќе видена

Заклучно со вчера, кога истече рокот, за субвенционирано снабдување со електрична енергија по повластена цена од 1 декември се пријавиле 233 јавни основни и ...
сите 237 | | | веќе видена

Во следниот период треба да продолжиме со инвестициите во фотоволтаци, но треба да се насочиме и кон инвестиции во батерии и да се работи на поедноставување на ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ЗАКРЕПНЕ ЛИ, КОНЕЧНО: На еврото добро ќе му дојде посилен јуан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: