САД, Турција, Палестина и Ватикан остро ги осудија нападите во еврејско училиште во Франција

САД остро го осудуваат „ужасниот напад“ во еврејското училиште во францускиот град Тулуз, во кое утрово беа убиени четири лица, меѓу кои три деца, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи на Франција изјави дека човекот што ги уби рабинот и трите деца пред еврејското училиште во Тулуз има видеокамера околу вратот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со минута молчење во училиштата во Франција денеска беше оддадена почит за тројцата ученици и наставник во еврејско училиште во Тулуз кои вчера беа убиени од ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Никола Саркози привремено ја суспендираше кампањата пред претседателските избори следниот месец, додека Франција го покрена алармот без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 116 | | | веќе видена

Најголемата единица во армискиот состав – Првата пешадиска бригада (1.пбр) од состав на Командата за операции, со воена свеченост пред строеви од сите единици ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 96 | | | веќе видена

„Согласно Уставот на Република Македонија македонската дипломатија е структуирана од централната точка МНР и ДКП како традиционална или класична демократија ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД, Турција, Палестина и Ватикан остро ги осудија нападите во еврејско училиште во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: