Бислимоски: Превземавме и ќе допреземеме одреден сет на мерки со цел да избегнеме зголемување на цената на електричната енергија


Превземавме и ќе допреземеме одреден сет на мерки со цел да избегнеме зголемување на цената на електричната енергија. Да видиме каде сме, што сме, да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во услови на енергетска ,економска криза, висока инфлација, секојдневно зголемување на прехрамбените и другите продукти,Владата да донесе мерка за намалување ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Синдикатот на индустрија, енергетика и рударство на Македонија, Игор Ѓерасов во гостување во емисијата „Топ тема“ на ТВ Телма, вели дека ...
| | веќе видена | слични

“Булмак 2016”, како носител на концесии за експлоатација на металични руди од “Злетово” – Пробиштип и “Тораница” – Крива Паланка до овој момент работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делегација на Стопанската комора на Северна Македонија, предводена од претседателот Бранко Азески денеска (13.10.2022 година) ќе ги посети компаниите ...
| | веќе видена | слични

Н амалување на прекувремената работа за преку 20 отсто во МВР, во АНБ, како и во Агенцијата за разузнување, работа од дома на вработените со ротации, па ...
| | веќе видена | слични

СДСМ обвинува дека во време на глобална економска и енергетска криза, ВМРО-ДПМНЕ се однесува несериозно и неодговорно. -Од една страна од Белата плата тврдат ...
| | веќе видена | слични

Трпе Деаноски, претседател на УПОЗ во вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“, на телевизија Телма, за денешната средба со претставниците на Владата на ...
| | веќе видена | слични

На 30 септември му се исплатени 5,5 милиони евра на ЈП „Национални шуми“ како државна помош за справување со кризата, што претставува финансиски рекорд што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 502 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 829 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 255 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Вазраждание која има 27 пратеници во парламентот на Бугарија кој е составен од 240 народни претставници отворено бара припојување на ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Превземавме и ќе допреземеме одреден сет на мерки со цел да избегнеме зголемување на цената на електричната енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: