Што ќе изберат земјите од регионот – борба против инфлацијата или против рецесијата?

Дали да се грижиме за економскиот раст или инфлацијата се чини дека е главната дилема на креаторите на економската политика во регионот. По речиси една ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Огромните „подвизи“ на светските берзи во текот на минатата недела изгледаат како далечно сеќавање за инвеститорите, откако акциите се лизнаа во изминатите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Во Италија и Обединетото Кралство, трговците беа незадоволни од двајцата нови десничарски лидери. Најлошото може сè уште да претстои. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државата го заокружи целокупното финансирање на буџетот за годинава, со над 40 милиони евра заштеда како резултат на претпазливото управување со должничкото ...
| | веќе видена | слични

Мисијата на Меѓународниот монетарен фонд веќе дала зелено светло за доделување 530 милиони евра на македонија преку кредитната линија за претпазливост во рок ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути На седницата одржана на 07.10.2022 година, Одборот на директори на Македонска берза донесе Одлука за котација на втората емисија на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Шефовите на глобалните финансии се собраа во Вашингтон во наредните денови со предупредување за можна загуба од 4 трилиони долари во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ќе изберат земјите од регионот – борба против инфлацијата или против рецесијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: