СИРЕЊЕ, ГРАВ, ОВОШЈЕ: Граѓаните почнаа да купуваат директно од производителите за да заштедат

На социјалните мрежи има бројни огласи каде земјоделците нудат овошје, зеленчук и млечни производи по прифатливи цени. Откако цените на намирниците скокнаа во ...
| | веќе видена | слични

Германија и годинава останува нашиот најголем и најважен трговски партнер. А што е најважно во размената со оваа земја имаме и трговски суфицит. Раст на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инфлацијата во Албанија во септември достигна 8,1 отсто што според Институтот за статистика (ИНСТАТ), што е највисокото ниво забележано во повеќе од две ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Годишната инфлација во Грција за месец септември се искачи на 12 отсто, а за една година, цената на природниот гас се зголемила за 332 проценти, според ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во август 2022 година, увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи се пониски за 6.9 % на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси не постои сектор, бизнис, дејност, услуги, каде не се зголемија крајните цени за граѓаните, анализира Порталб . Во септември годинава, во однос на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи на месечно ниво во август се пониски за 0.1 %, а на годишно ниво се повисоки за 15.9 %, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Индексите на увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи се наменети за преиспитување или мониторирање на трошоците направени од градежните ...
| | веќе видена | слични

Увозните цени во Германија во август пораснале најмногу од март 1974 година, поттикнати од многукратно повисоките цени на гасот и струјата, но и на ѓубривата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 523 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 219 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИРЕЊЕ, ГРАВ, ОВОШЈЕ: Граѓаните почнаа да купуваат директно од производителите за да заштедат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: