Клучниот човек за македонската интеграција во ЕУ влегува во бизнисот со вино

Драган Тилев, државниот советник на Секретаријатот за европски прашања, е нов член на Управниот одбор на „Винарска визба Тиквеш“. Најголемата винарија во ...
| | веќе видена | слични

Со интензивната агенда на објаснувачкиот скрининг која продолжува во Брисел, попладневната сесија беше проследена со презентации за Поглавјето 6 и 7 – Право за ...
| | веќе видена | слични

Компаниите кои ги почитуваат правата на интелектуална сопственост имаат повисоки приходи на единствениот европски пазар. Преку реалната примена на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Скрининг средбите на Северна Македонија со Европската Унија во Брисел денеска продолжија со Поглавјето 1 – Слободно движење на стоки од Кластер 2 – Внатрешен ...
| | веќе видена | слични

Слободното движење на стоки претставува една од 4-те основни слободи врз кои е изграден и функционира единствениот пазар на Европската Унија. Законодавството и ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија ја очекуваат бројни прилагодувања во претстојниот период за создавање на клима на конкурентност и одржливост на животната средина. Во ...
| | веќе видена | слични

Јарек Бус, економски директор во Амбасадата на САД во Македонија очекува да заврши полтронството на македонските политички партии и почеток на нулта ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Европската комисија во Брисел продолжуваат објаснувачките скрининг состаноци, а денеска почна објаснувачката анализа за вториот кластер – Внатрешен пазар, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Европратеничката од Словенија, Ирена Јовева, преку видеообраќањето испрати порака со која го честита отворањето на преговорите на Северна Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Речиси 30 години Македонија сонува за ЕУ, но иако е рано да се каже дека дојдовме до последната етапа, почетокот на преговорите несомнено е еден вид финале кое ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клучниот човек за македонската интеграција во ЕУ влегува во бизнисот со вино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: