Ќе се уредуваат нови места каде ќе се наплаќа паркинг во Тетово

2 копии

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 226 непрописно паркирани ...
| | веќе видена | слични

Во Тетово веќе неколку месеци работи градскиот јавен превоз, но дел од жителите и понатаму се однесуваат како тој да не постои. Освен што ретко го користат па ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со цел да го спречи несовесното однесување на возачите кои паркираат на местата за градскиот автобуски превоз, претријатието „Тетово транспорт“ одлучи да ...
| | веќе видена | слични

Просторот позади зградата на македонскиот Уставниот суд во центарот на градот, поточно пред влезот на Управата за водење на матични книги е претворен во див ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се уредуваат нови места каде ќе се наплаќа паркинг во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: