Зеленски ПОТПИША ДЕКРЕТ: Преговори со Путин СЕ НЕВОЗМОЖНИ

И покрај големите напори на американскиот претседател Џо Бајден, се чини дека глобалната и домашната коалиција за поддршка на Украина е во проблеми.Во оваа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бајден приватно го повикал Володимир Зеленски да престане да бара се поголема воена помош, велејќи дека тој веќе прави доволно, пишува „Вашингтон пост“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден го предупредил украинскиот претседател Володимир Зеленски дека ќе биде тешко повторно да бара пари од американскиот Конгрес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинската влада се занимаваше со геноцид врз рускиот народ од 2014 година, кога на власт во Киев дојде националистички ориентирана власт, изјави во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска побара од европските лидери уште оружје за да ги спречи руските тенкови да стигнат до Варшава или Прага, ...
| | веќе видена | слични

Украински официјален претставник денес изјави дека руско гранатирање погодило станбени згради во Запорожје, при што загинале најмалку две лица. Олександр ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Од „Макекспрес превоз“ велат дека не се организатори на протестите и не знаат до кога ќе траат протестите, дали ќе се прошират на други улици и во кој формат ...
сите 805 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 237 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 79 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски ПОТПИША ДЕКРЕТ: Преговори со Путин СЕ НЕВОЗМОЖНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: