Халили: Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција

Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција, смета политичкиот аналитичар Мухамед Халили, коментирајќи го предлогот на ...
| | веќе видена | слични

„На 15 октомври во седиштето на ДУИ во Мала Речица, Тетовско ќе биде одржана седницата на Генералниот совет на ДУИ, по договорот постигнат на 4 октомври на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Тензиите во земјава настанаа по повод отворањето на бугарскиот центар во Охрид со контроверзно име, a министерот за надворешни работи Бујар Османи во ...
| | веќе видена | слични

Опозоциските партии ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците и Движењето БЕСА се едногласни во тврдењата дека Собранието е нефункционално. Никола Мицевски – ...
| | веќе видена | слични

Предвремените парламентарни избори во моментов не се решение бидејќи ниту една политичка коалиција нема да може да обезбеди апсолутно мнозинство, вели за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Т.Н „Огнена група“ на незадоволните пратеници и функсионери на ДУИ нема да предизвикаат ново парламентарно мнозиство, смета политичкиот аналитичар Исмет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двете опозициски партии на Албанците, Алијанса на Албанците (АА) и Движењето БЕСА стојат на ставот дека парламентарното мнозинство во моментов само на хартија ...
| | веќе видена | слични

Првиот претседател на Собранието, Стојан Андов во изјава за „Локално“ смета дека на законодавниот дом поради економскта и енергетската криза, и е потребно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координативното тело на приватните превозници утре со почеток од 6 часот ќе го блокираат булеварот „Илинден” од семаформите после Влада до „МИ-ДА”. Ќе биде ...
сите 451 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 137 | | | веќе видена

Пратеникот од ДУИ, Арбер Адеми вели дека уставните измени нема да наштетат на Македонија и смета дека Бугарите треба ги внесат во Уставот. Кажа дека треба да ...
сите 113 | | | веќе видена

Полскиот голман Војчех Шчесни изјави дека загубил облог 100 евра од Лионел Меси. Во 35. минута, главниот судија Дани Маккели, откако гледаше видео реприза, ...
сите 185 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 146 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 177 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халили: Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: