Русија објави колку украински војници се елиминирани и колку оружје е уништено


Русија објави дека го уништила штабот на украинската авијација на истокот и стотици војници. Tврдат дека нападот е изведен во Днепропретовск на истокот на ...
| | веќе видена | слични

Украинската оперативна команда на југот на земјата соопшти дека нејзините сили повторно зазеле пет населени места во регионот Херсон. Населбите Нововасиливка, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Киев утринава соопшти дека украинската армија од руските сили ја презела контролата врз пет населени места во јужната област Херсон. „Оружените сили на Украина ...
| | веќе видена | слични

Со бомбардирање цели низ Украина како одговор на нападот на мостот Керч, Русија нема да постигне ништо што важно би влијаело на понатамошниот тек на војната. ...
| | веќе видена | слични

Апсолутно верувам дека ќе ја добиеме војната против Русија, убеден е 27-годишниот Сергиј Цисарук, еден од ранетите и евакуирани борци од челичарницата Азов. Со ...
| | веќе видена | слични

Руските сили се приближуваат кон стратешки важниот источен град Бахмут, откако напредуваа 2 километри кон градот во текот на изминатата недела, соопшти во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
сите 108 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 98 | | | веќе видена

На околу десетина компании од месната индустрија им се одбиени апликациите за добивање субвенционирана струја зашто имаат фотоволтаици. Тие веќе ги намалиле ...
сите 344 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 194 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 180 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија објави колку украински војници се елиминирани и колку оружје е уништено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: