Русија ги менува правилата за мобилизација, кој ќе биде поштеден?

4 копии
2 копии
4 копии

Двајца жители на Чукотка од рускиот Далечен Исток кои побегнале од мобилизацијата биле задржани на американскиот остров Свети Лаврентиј, објави денска порталот ...
| | веќе видена | слични

Руси бегале од мобилизацијата во Америка преку Аљаска, при што двајца се приведени. Станува збор за двајца жители на полуостровот Чукотка на далечниот ...
| | веќе видена | слични

Двајца жители на полуостровот Чукотка на далечниот севеоисток на Русија, кои побегнале од мобилизацијата за фронтот во Украина, биле задржани на американскиот ...
| | веќе видена | слични

Сенаторот од Алјаска Дан Саливен порачал дека ова е доказ дека Русите не сакаат да одат во војната на Путин, но ургирал и до властите во Вашингтон да ја ...
| | веќе видена | слични

Двајца Руси кои рекоа дека избегале од земјата за да избегнат воена служба, побарале азил во САД откако слетале со мал брод на оддалечениот остров Алјаска во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 792 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 286 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 60 | | | веќе видена

Норвешка на тој начин стана последната во низата западни земји кои потврдија дека ќе испратат напредни тенкови во Украина.Грам рече дека се уште не е одлучено ...
сите 243 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за економија и меѓународни односи на Бугарија, Лубомир Ќучуков, во интервју за 24 Часа.бг со непромислените постапки на една ...
сите 156 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија ги менува правилата за мобилизација, кој ќе биде поштеден?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: