Заврши двочасовната средба Ковачевски - Мицкоски


9 копии

Владата несериозно пристапува кон кризата. Тоа се гледа од пакетот на мерки кои ги предлага, кои се обичен маркетиншки трик и не нудат реално и одржливо ...
| | веќе видена | слични

Пакетот антикризни мерки се обичен маркетиншки трик, кој не нуди решение за клучните проблеми, ниту излез од енергетската криза, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Интегрално соопштение од СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се однесува несериозно и неодговорно во време на светска економска и енергетска криза. Додека глумат загриженост за ...
| | веќе видена | слични

Владата доцни со новиот сет антикризни мерки – бизнис заедницата алармира дека никаде ја нема помошта од која зависи опстанокот на илјадници компании. Првиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека мерките кои ги нуди владата се гол маркетиншки трик. Сметаат дека тие ниту се навремени, ниту се таргетирани, ниту се решение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) реагира по последните изјави на премиерот Димитар Ковачевски за кратење на платите и на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) со реакција за последните изјави на претседателот на Владата, Димитар Ковачевски. Од таму реагираат за изјавата ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) упати остра реакција до премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Велат дека 70.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши двочасовната средба Ковачевски - Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: