„Адора“ откри детал од договорот што ЕСМ не го спомена: „Топланите ги даваме под закуп откако државата даде гаранции дека ќе ги купи“


„„Адора Инженеринг“ доби цврсти гаранции дека АД ЕСМ ќе ги купи топланите Исток и Запад и ќе го плати долгот кон компанијата настанат изминатата година по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во сабота на 15 октомври ќе почне грејната сезона во Скопје, иако земјава има гас за само две недели работа на топланите, односно до 1 ноември.Премиерот ...
| | веќе видена | слични

Радијатори наутро и навечер бараат граѓаните на Скопје. Сметаат дека температурите во тие периоди од денот се ниски и неопходно е новоформираната државна ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денес повторно се пресметуваше со новинарите на промоцијата на најголемата соларна централа во Македонија, инвестиција на „ГЕН-И“ ...
| | веќе видена | слични

Оттаму велат дека топланите имаат капацитет да ја покријат целосната побарувачка на топлинска енергија. За нив има гас само до крајот на месецот, но не значи ...
| | веќе видена | слични

-Ако не работи ТЕ-ТО во делот на производство на електрична енергија со чиј нус производ се обезбедуваат 60 до 70 отсто од производството на топлинска енергија ...
| | веќе видена | слични

Со 383 милиони евра може да се се изгради нова хидроцентрала, а толку за 6 месеци потрошиле Владата, Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) и директори на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Адора“ откри детал од договорот што ЕСМ не го спомена: „Топланите ги даваме под закуп откако државата даде гаранции дека ќе ги купи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: