КРИВИЧНА ЗА КУМОТ НА КОВАЧЕВСКИ – Осомничен за лажно спроведен надзор за улично осветлување во Гази Баба

2 копии

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градоначалникот на Општина Гази Баба Бобан Стефковски ги доделени решенијата за субвенционирање на граѓаните за вградување на уреди за течен нафтен гас на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување на стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти. Како што информираат од локалната самоуправа целта на ...
| | веќе видена | слични

Општина Гази Баба распиша Конкурс за доделување стипендии на талентирани ученици и ученици спортисти од територија на општината за учебната 2022/2023 година. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, вчера попладне оствари средба со Харолд Фугер, Аташе за социјална политика на Австриската амбасада во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на Општина Гази Баба го посети населеното емсто Кирил Петрушевски, каде што се пушти во употреба нов спортски терен и реконструирано детско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 185 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 235 | | | веќе видена

Кремљ денеска соопшти дека нема докази за вмешаност на Русија во десничарскиот заговор за организирање државен удар во Германија. -Се чини дека ова е проблем ...
сите 75 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КРИВИЧНА ЗА КУМОТ НА КОВАЧЕВСКИ – Осомничен за лажно спроведен надзор за улично осветлување во Гази Баба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: