Данската полиција информирана за присуство на дронови кај гасните полиња во Северно Море

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Западот го зголеми военото присуство на Балтикот и во северните мориња како одговор на сомневањата за руска саботажа на подводните гасоводи, додека од НАТО ...
| | веќе видена | слични

Шведска нема да ги сподели наодите од истрагата за експлозиите на гасоводот Северен тек со руските власти или со Гаспром, изјави шведската премиерка Магдалена ...
| | веќе видена | слични

Германски обвинители отворија истрага во врска со експлозиите на гасоводот преку кој рускиот гас доаѓаше до Германија под Балтичкото Море, пишува Асошиејтед ...
| | веќе видена | слични

На гасоводот Северен тек 1 преку кој се испорачува гасот од Русија кон Германија и Европа уште во 2015 година се случил инцидент со експлозивна направа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници на германските државни безбедносни служби претпоставуваат дека политички мотивирана е саботажата што се случи викендов на основните комуникации на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во саботата возовите во и околу северна Германија беа прекинати откако беа исечени два кабли, парализирајќи ја мрежата повеќе од три часа. Привремено беа ...
| | веќе видена | слични

Германската полиција соопшти денеска дека не исклучува дека стојат политички мотиви зад саботажата на железничките комуникациски кабли, но дека нема индиции ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данската полиција информирана за присуство на дронови кај гасните полиња во Северно Море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: