Данската полиција информирана за присуство на дронови кај гасните полиња во Северно Море

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Западот го зголеми военото присуство на Балтикот и во северните мориња како одговор на сомневањата за руска саботажа на подводните гасоводи, додека од НАТО ...
| | веќе видена | слични

Шведска нема да ги сподели наодите од истрагата за експлозиите на гасоводот Северен тек со руските власти или со Гаспром, изјави шведската премиерка Магдалена ...
| | веќе видена | слични

Германски обвинители отворија истрага во врска со експлозиите на гасоводот преку кој рускиот гас доаѓаше до Германија под Балтичкото Море, пишува Асошиејтед ...
| | веќе видена | слични

На гасоводот Северен тек 1 преку кој се испорачува гасот од Русија кон Германија и Европа уште во 2015 година се случил инцидент со експлозивна направа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници на германските државни безбедносни служби претпоставуваат дека политички мотивирана е саботажата што се случи викендов на основните комуникации на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во саботата возовите во и околу северна Германија беа прекинати откако беа исечени два кабли, парализирајќи ја мрежата повеќе од три часа. Привремено беа ...
| | веќе видена | слични

Германската полиција соопшти денеска дека не исклучува дека стојат политички мотиви зад саботажата на железничките комуникациски кабли, но дека нема индиции ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 258 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 257 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 362 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 96 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данската полиција информирана за присуство на дронови кај гасните полиња во Северно Море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: