Радовишката гимназија почна да произведува струја


4 копии

Владата предводена од СДСМ и надлежните институции се посветени на обезбедување доволно енергенси за претстојната зима, изјави пратеникот од СДСМ, Ненад ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Започна со производство најголемата соларна електрана на ГЕН-И во Македонија. Новата соларна електрана е чекор напред кон енергетска независност, развој на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За 5.500 домаќинства ќе се обезбедува струја од соларната електрана со капацитет од 17 мегавати лоцирана во светиниколско Амзабегово, инвестиција на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„До 2017 година во Македонија имаше инсталирана моќност од фотонапонски централи од не повеќе од 19 мегавати, само со една инвестиција во рок не поголем од 2 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министерот за економија Крешник Бектеши денеска се обрати на настан по повод отпочнувањето со работа на 17 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути ГЕН-И ја финализираше изградбата на досега најголемата соларна електрана во Северна Македонија и ја приклучи на мрежа во септември, 4 ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска истакна дека присуствувал на пуштање на 27 мегавати инсталиран капацитет во државата, кој што произведува електрична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за правда, Никола Тупанчевски, не одговара на прашањата на Алсат дали истрагата за лица осомничени за корупција од страна на тим од Вашингтон значи ...
сите 158 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 57 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 237 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радовишката гимназија почна да произведува струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: