Како дојде до тоа земјава да нема доволно струја?


2 копии

Сè повеќе граѓани и стопанственици во земји-членки на ЕУ предупредуваат дека предлозите за надминување на кризата со енергенти не се доволно опсежни, додека ...
| | веќе видена | слични

Технолошкиот развој и напредокот на мобилната мрежа во најголемата светска економија доживува вистински бум. Покриеноста со најновото достигнување кога станува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Зголемувањето на цената на електричната енергија донесе четири и пол пати повисоки сметки за струја кај компаниите од автомобилската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Паушално одданочените занаетчии да плаќаат струја како домаќинства или Владата да субвенционира 50 проценти од сметките за електрична енергија за оваа ...
| | веќе видена | слични

Паушално оданочените занаетчии да плаќаат струја како домаќинства или Владата да субвенционира 50 проценти од сметките за електрична енергија за оваа ...
| | веќе видена | слични

Барањата веќе се доставни, надлежните ветиле дека внимателно ќе ги разгледаат, информираше на денешната прес – конференција, претседателот на ЗКРСМ и на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 844 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како дојде до тоа земјава да нема доволно струја?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: