МАКЕДОНЦИТЕ ПОТРОШИЛЕ 195 МИЛИОНИ ЕВРА ОНЛАЈН, најголем дел од трансакциите се кај домашни продавници

Продолжува растот на вредноста и на бројот на трансакции направена со безготовински платежни трансакции на виртуелните места во првите шетст месеци годинава, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инфлацијата во Албанија во септември достигна 8,1 отсто што според Институтот за статистика (ИНСТАТ), што е највисокото ниво забележано во повеќе од две ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Годишната инфлација во Грција за месец септември се искачи на 12 отсто, а за една година, цената на природниот гас се зголемила за 332 проценти, според ...
| | веќе видена | слични

Власта се фали дека просечната плата пораснала, но што може да се купи? Работите на терен де многу поинакви од “розовите” очила на надлежните. Сега, иако ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во август 2022 година, увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи се пониски за 6.9 % на ...
| | веќе видена | слични

Владата го стокми антикризниот пакет тежок 350 милиони евра. Со него треба да се ублажат последиците од енергетската криза и од огромниот инфлаторен притисок ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси не постои сектор, бизнис, дејност, услуги, каде не се зголемија крајните цени за граѓаните, анализира Порталб . Во септември годинава, во однос на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи на месечно ниво во август се пониски за 0.1 %, а на годишно ниво се повисоки за 15.9 %, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 768 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 307 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 138 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНЦИТЕ ПОТРОШИЛЕ 195 МИЛИОНИ ЕВРА ОНЛАЈН, најголем дел од трансакциите се кај домашни продавници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: