Вкупно 29 апликанти ќе добијат поддршка за набавка на опрема за производство на тутун


С Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) информира дека 29 апликанти ќе ја искористат мерката за финансиска поддршка за набавка на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата предводена од СДСМ продолжува со вистинска грижа за сточарите и земјоделците, истакна на денешната прес-конференција Гоце Георгиевски од комисијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во услови на светска економска криза, во услови кога цената на храната рапидно расте на светскиот пазар, особено важно е да се поддржи домашното производство ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува млекопроизводителите дека Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Годинашната есенска сеидба земјоделците ќе ги чини многу повеќе од ланската. Грубите пресметки во кои влегуваат орање по хектар, подготовка на почвата, ...
| | веќе видена | слични

Стратегијата за новата земјоделска сезона треба да се прави сега, пред почетокот на расадо производството, а не во март кога почнува бербата на првите количини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Украина оваа недела доби голем поттик откако западните сојузници се согласија да ѝ испратат модерни борбени тенкови. Така, од Германија и други земји ќе добие ...
сите 336 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев" на денешната трибина во Штип насловена „Гоце е Македонија" изјави дека на 4 ...
сите 162 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 29 апликанти ќе добијат поддршка за набавка на опрема за производство на тутун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: