ВЛАСТ И ОПОЗИЦИЈА: Енергетската криза и необезбедените енергенси за зимава во фокусот на средбата на Мицкоски и Ковачевски во Владата


За денеска попладне е закажана средбата меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на која ќе се разговара за енергетската ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели да не се чепкаат платите на функционерите и директорите. Kажа дека во услови кога инфлацијата е речиси 20 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Прилеп, одговарајќи на новинарско прашање за став околу најавата на Владата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија се издигна над ситуацијата и можеби за прв пат во Македонија покажа државнички карактер некоја политичка партија и од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– ВМРО-ДПМНЕ очекува поддршка од Владата за нивниот предложен закон за формирање здруженија и фондации. – Очекуваме поддршка, бидејќи три месеци ја лажат ...
| | веќе видена | слични

Најавата за намалување на платите на директорите кои се над просекот, како мерка за штедење од страна на премиерот Димитар Ковачевски, според претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Прилеп, одговарајќи на новинарско прашање се осврна на предлог измените на ...
| | веќе видена | слични

Марјан Ристески претседател на конфедерацијата на синдикални организации за Канал 5 вели дека во време на криза, воопшто не треба да се рамислува за кратење на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Прилеп, одговарајќи на новинарско прашање се осврна на предлог измените на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 425 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАСТ И ОПОЗИЦИЈА: Енергетската криза и необезбедените енергенси за зимава во фокусот на средбата на Мицкоски и Ковачевски во Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: