MИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ „ИСФРЛИЈА“ НА ПАЗАРОТ ЗА ДА СИ ГИ СПАСАТ СОПСТВЕНИТЕ ВАЛУТИ: Како Јапонија и Кореја се справуваат со кризата

Време зa читање: 2 минути Јапонија и Кореја фрлија милијарди долари на девизниот пазар за да ја поддржат вредноста на нивните соодветни валути во однос на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ММФ објави дека глобалниот раст се очекува да забави до 2,7 отсто следната година. Ваквата проценка на светското финансиско тело ги зема предвид тешкотиите со ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот монетарен фонд и Светската банка денеска ја почнуваат годишната седница, која ќе донесе нови проекции за состојбата на светската економија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извршната директорка на ММФ, Кристалина Георгиева и претседателот на Светска банка, Дејвид Малпас, предупредија за зголемениот ризик од глобална рецесија, при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата Тачела составена од Ковачевски и Арсовска е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да го земе превозот? Се користи ...
сите 683 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 140 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 176 | | | веќе видена

За следната година американската агенција за енергетски информации предвидува дека цената на нафтата од типот „брент“ во просек ќе биде 92,36 долари за барел. ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

MИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ „ИСФРЛИЈА“ НА ПАЗАРОТ ЗА ДА СИ ГИ СПАСАТ СОПСТВЕНИТЕ ВАЛУТИ: Како Јапонија и Кореја се справуваат со кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: