Економистите велат дека има 98 отсто шанси светот да падне во рецесија


Има 98,1 отсто шанси светот да падне во рецесија како последица на високата инфлација, драстичните зголемувања на каматните стапки и војната во Украина, според ...
| | веќе видена | слични

Сместувањето во студентските домови во Република Српска ќе биде бесплатно за сите студенти што ќе остварат право на студентски дом, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Стотици хотели во Ливерпул ги пополнија капацитетите за сместување за помалку од еден ден откако беше прогласено дека градот ќе биде домаќин на Евровизија ...
| | веќе видена | слични

Странските државјани што сакаат да студираат во Норвешка можеби ќе мора да плаќаат партиципација од наредната година, иако студирањето за домашните студенти е ...
| | веќе видена | слични

Најново истражување на веб-страницата за споредување патничко осигурување „Иншур мај трип“ покажало дека цените на популарните веб-страници за резервирање ...
| | веќе видена | слични

Се сеќавате на „Предизвикот со ледена кофа“, односно „Ice bucket challenge“? Сите тие луѓе што се вклучија во предизвикот и оставија донации собраа доволно ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата забрзува секаде низ светот, но не и во Јапонија. Многу држави сонуваат за инфлација од 3 отсто во моментов, а тоа е реалност во Јапонија. Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Веројатно повеќето луѓе се свесни дека органската хемија е тежок предмет за изучување. Но, очигледно сите не го очекуваат тоа. На Универзитетот во Њујорк, ...
| | веќе видена | слични

Британскиот образовен регулатор планира да ги казнува универзитетите кои ќе имаат голем број студенти што нема да најдат работа по студирањето или имаат многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економистите велат дека има 98 отсто шанси светот да падне во рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: