Битиќи: Замрзнувањето на цените е штетно и не можете да го држите подолг период

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи синоќа најави дека Владата ќе преземе нов пакет мерки во однос на цените на основните прехранбени производи, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Енергетиката и инфраструктурата, поддршката на инвеститорите во слободните економски зони, пазарот на труд, како и царинските и даночните прашања, беа теми на ...
| | веќе видена | слични

По неколкудневните натегања, премиерот Димитар Ковачевски и опозицискиот лидер Христијан Мицкоски денеска ќе се сретнат во Владата за да разговараат за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ работи не само за енергетската криза, туку и за економските теми и целокупната економска ситуација. Прв пат во историјата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи , во вечерашното гостување на „Телевизија 24“ рече дека во Косово цената на електрична енергија за фирмите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гледам колку се пораснати Импут 1, односно сите оние елементи како ѓубрива, енергија и сите трошоци за земјоделецот колку се пораснати во однос на лани и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот Фатмир Битиќи гостуваше во „ТВ 24“, при што даде пофалба за потегот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која понуди помош во надминување на економската и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еве јавна пофалба за курсот на опозиционата партија ВМРО-ДПМНЕ, за прв пат после 3 години во периоди на криза во кои што јас цело време повикувам на токму ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ајде да анализираме со бројки кои што баш ја покажуваат кондицијата на фирмите и дали енергетската криза и трошокот од цена на електрична енергија не ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 770 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 297 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 141 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Замрзнувањето на цените е штетно и не можете да го држите подолг период

Од:
До кого (е-маил):
Порака: