КОЛКУ ДЕНЕС ЧИНИ ИЗОЛАЦИЈА НА КУЌА, трошокот воопшто не е мал, но „топлите ѕидови“ се исплатат на долг рок

Во екот на една од најголемите енергетски кризи, која силно удира по џебот на граѓаните, стравот од смрзнати станови и домови се наметнува како сериозна грижа. ...
| | веќе видена | слични

Денес гледам на јавните медиуми разговор со граѓани кои се жалат дека се приклучени на топлификационен систем (парно греење), а деновиве во системот не пуштаат ...
| | веќе видена | слични

Уметничкиот центар „SWG3“ во Глазгов се префрли на нов систем за топлински пумпи што создава обновлива енергија од топлината на телото што се создава при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Побарувачката за инвертер климите зголемена за 15-20 проценти за разлика од лани истиот период иако во овој момент нема субвенции од Град Скопје, велат од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 770 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 297 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 141 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЛКУ ДЕНЕС ЧИНИ ИЗОЛАЦИЈА НА КУЌА, трошокот воопшто не е мал, но „топлите ѕидови“ се исплатат на долг рок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: