БЕСА ќе поднесе интерпелација за Груби, Меџити ќе гласа „ЗА“

2 копии
3 копии

Maкедонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи не се чувствува загрозен доколку по седницата на Генералниот совет на ДУИ не продолжува да ја извршува ...
| | веќе видена | слични

Цитирајќи го партискиот лидер Али Ахмети, министерот Бујар Османи одговори на прашањето дали му е загрозена функцијата во извршната власт, по најновите ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Тоа што се одлучи е дебатата од јавност да се префрли во партиските тела, и тоа ќе се случи на 15 октомври. Ќе се формираат партиските тела во коишто ќе ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска рече дека во моментов нема никаква најава за какви било промени во владиниот состав. „Јас знам дека ДУИ за 15 октомври има ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Кастриот Реџепи, поранешен пратеник на Беса, кој во Собранието функционираше како независен, во врска со неговото евентуално приклучување кон „огнената група” ...
| | веќе видена | слични

Кастриот Реџепи, поранешниот пратеник на БЕСА, кој по обидот за уривање на владата, во собранието функционираше како независен, рече дека на последната средба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 175 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 208 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕСА ќе поднесе интерпелација за Груби, Меџити ќе гласа „ЗА“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: